Zakończona jazda na „podwójnym gazie”

Trzech nietrzeźwych kierowców ciężarówek i dwóch w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, zatrzymali inspektorzy z mazowieckiej, podlaskiej oraz opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wszyscy zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (3 lipca), na terenie województwa mazowieckiego, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannych działań przebadali alkomatami przesiewowymi ponad 600 kierowców autobusów, ciężarówek i busów. Na ekspresowej „siódemce” w pobliżu Szydłowca, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę polskiej ciężarówki. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 0,92 promila alkoholu. Z kolei w stanie wskazującym na spożycie alkoholu był kierowca polskiego zestawu, którego skontrolowano na krajowej „dwójce” koło Siedlec. Kierujący ciężarówką miał 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, na drodze krajowej nr 61 w Łomży, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, sprawdzili trzeźwość 60 kierowców ciężarówek. Jeden z kierujących – obywatel Białorusi „wydmuchał” 0,88 promila alkoholu. 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał z kolei kierowca z Estonii.

W tym samym dniu, nietrzeźwego kierowcę słowackiej ciężarówki ujął również patrol z opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zatrzymany do standardowej kontroli kierujący zestawem, miał ponad 0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwych kierowców i będących w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom miejscowych jednostek Policji (gov.pl…gitd)