Duże zmiany dla kierowców i pasażerów autobusów w DG

6, 7, 10 i 11 maja spore zmiany na ul. Majakowskiego czekają kierowców i pasażerów autobusów. W tych dniach prowadzone będą gwarancyjne naprawy jezdni i nie obejdzie się bez utrudnień w ruchu.

6 i 7 maja (czwartek i piątek) z ruchu wyłączona zostanie jezdnia prowadzącą w kierunku cmentarza, a także fragment ronda na skrzyżowaniu Majakowskiego/11 Listopada. Ruch na ul.11 Listopada w rejonie ronda będzie się odbywał wahadłowo.

10 i 11 maja (poniedziałek i wtorek) z ruchu wyłączona zostanie jezdnia prowadząca w kierunku ul. Piłsudskiego – do skrzyżowania z ul. Norwida.

W czasie zamknięć, autobusy linii nr 27, 55, 175, 634, 644, 814 i 984 kursować będą trasami objazdowymi. Podczas zamknięcia jezdni w stronę cmentarza, autobusy pojadą ul. Piłsudskiego i Tysiąclecia. W przeciwną stronę jeździć będą stałą trasą. W trakcie zamknięcia jezdni w kierunku ul. Piłsudskiego, autobusy w stronę Gołonoga pojadą normalnie, a w drugą stronę objazdem, czyli ul. Tysiąclecia i Piłsudskiego.

 W dniach prowadzenia prac drogowych, kierowcy w rejonie ul. Majakowskiego w Dąbrowie Górniczej nie powinni jeździć „na pamięć”, ale zwracać uwagę na znaki – apelują dąbrowscy urzędnicy.

W trakcie zamknięcia ul. Majakowskiego prowadzone będą prace remontowe, obejmujące m.in. frezowanie i ułożenie nowej nawierzchni jezdni. Wykonawcą tych robót drogowych, realizowanych w ramach napraw gwarancyjnych, będzie Eurovia Polska. (twojezaglebie.pl)