Akcja Znicz 2018

Foto: policja.pl

Akcja Znicz wkrótce ponownie zawita na polskie drogi. W okresie wszystkich świętych policja razem z innymi służbami prowadzi wzmożone kontrole drogowe i pilnuje porządku, przede wszystkim w rejonie cmentarzy. Na akcję Znicz musimy się przygotować także w tym roku. Warto przygotować samochód przed wyjazdem na groby bliskich.

W przyszłym tygodniu (przed lub w okolicy 1 listopada) rozpocznie się ogólnopolska akcja Znicz. Prowadzić ją będzie policyjna drogówka razem z innymi służbami.

Na czym polega akcja Znicz? To przede wszystkim wzmożone kontrole drogowe na głównych drogach wojewódzkich w całym kraju, a także na wjazdach i wyjazdach z miast i przy cmentarzach.

Akcja Znicz oznacza także zmiany w organizacji ruchu w pobliżu największych nekropolii. Zarządy dróg poszczególnych miast utworzą specjalne strefy parkowania dla samochodów. Będą także zmiany w organizacji ruchu, zamknięte zostaną również ulice.

Należy pamiętać o tym, aby nasz samochód był odpowiednio przygotowany do jazdy. Zadbajmy więc o to, aby działało dobrze oświetlenie. Miejmy także optymalnie napompowane koła, a na wyposażeniu kamizelkę odblaskową, apteczkę i gaśnicę.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w ruchu w poszczególnych miastach dostępne są lub będą w najbliższym czasie na stronach internetowych miast i regionów. Jeżeli wybieracie się Państwo na groby rodzinne w inne części kraju zalecamy zapoznanie się z tymi informacjami w celu uniknięcia kłopotliwego poszukiwania miejsca do zaparkowania czy dojazdu w okolice cmentarza.