Transport sprzętu armii USA zatrzymany

Inspektorzy ITD z Piły musieli zatrzymać zestaw pojazdów przewożący samochody armii amerykańskiej. Nieprawidłowości dotyczyły rozmiarów całego transportu.

Inspekcja Transportu Drogowego ma pełne ręce roboty, a naruszeń prawa dopuszczają się nawet ci przewoźnicy, którzy na swoich barkach mają bardzo ważne transporty. W poniedziałek 23 stycznia do kontroli zatrzymano pojazdy ciężarowe z wojskowymi autami z USA. Było się do czego przyczepić.

Na drodze krajowej nr 10 wielkopolscy inspektorzy prowadzili kontrole, których głównym zadaniem była weryfikacja masy pojazdów. Na tej próbie poległy dwa nienormatywne transporty przewożące wojskowy sprzęt z Poznania do Drawska Pomorskiego.

Jak poinformowali inspektorzy, zarówno jeden, jak i drugi pojazd, nie spełniały wymagań. Pierwszy z nich był przeciążony o 18,3 tony, a jego długość przekraczała dopuszczalne wartości o 5,9 m. Drugi z nich był za ciążki o 8,1 tony i za długi o 5,1 m.

Konwój naruszał w ten sposób przepisy zabraniające przewozu pojazdem nienormatywnym ładunków innych niż ładunek niepodzielny. Armia musiała więc uzbroić się w cierpliwość, bo do czasu usunięcia nieprawidłowości pojazdy zostały usunięte z ruchu drogowego. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną (gov.pl…gitd)